Bezpečne po chodníku do Opatovej

Pri budovaní novej cesty prepájajúcej Opatovú so sídliskom Sihoť IV. sa na peších nemyslelo a cestu postavili bez chodníka. Tento úsek bol doslova životunebezpečný. Preto som sa ako občan rozhodol spísať petíciu, ktorú v priebehu 10 dní podpísalo 1 507 občanov. Aj vďaka nej dnes môžeme pohodlne a predovšetkým bezpečne prechádzať touto trenčianskou cestou. 

Moderná rozkvitnutá Sihoť

Námestie Rozkvet rozkvitá vďaka mojej iniciatíve z roku 2015. Táto výstavba na sídlisku Sihoť, ktorá bola ukončená v máji 2022, má po rokoch kontúry moderného mestského priestoru. Celkový estetický dojem z miesta dotvára nový mobiliár, zelené plochy, fontána a nová dlažba. Trenčín je tak zveľadený o ďalšie miesto, ktoré môžu občania naplno využívať. 

Čerešňový sad máme späť!

Ako predseda komisie životného prostredia, dopravy, investícií a územného plánovania som podporoval návrh o vyňatí Čerešňového sadu z lesného pozemku. Sad začal zarastať náletovými krovinami a stromami a ak by sme mu neboli prinavrátili status sadu, ktovie, ako by dnes vyzeral... Sprístupnený je aj nový južný vstup k Trenčianskemu hradu, ktorý som podporil už pri jeho zrode na rokovaní ako krajský poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja. Revitalizovaný Čerešňový sad a nový vstup z južného opevnenia na hrad sú pre Trenčanov i turistov významnou zmenou k lepšiemu. 

Prvé osadené polopodzemné kontajnery v Trenčíne

Na sídliskách Sihoť IV. a Pred poľom nestačila kapacita klasických odpadových nádob. Pri kontajnerových hniezdach sa často a rýchlo tvorili obrovské skládky. Moja snaha o zavedenie prvých polopodzemných kontajnerov sa vyplatila a inštalácia 5-násobne väčších nádob na odpad bola dotiahnutá do úspešného konca. Aj vďaka tomu majú dnes obyvatelia týchto štvrtí krajšie a čistejšie ulice.

Dni Sihote obohacujú kultúrny program mesta

Čas, keď to v mestskej časti Sever najviac žije, je práve počas Dní Sihote. Bohatý kultúrny program plný známych tvárí a lokálnych umelcov je v obľube takmer u každého Trenčana. Teší ma, že moja počiatočná myšlienka sa realizuje už siedmy rok a že Dni Sihote nám tak obohacujú kultúrny život v Trenčíne.