90 rokov trenčianskeho hokeja

90 rokov trenčianskeho hokeja

13. august 2016

Od roku 1976 (prípravka) do 1993 (II. SNHL) som hral aktívne hokej. Aj to je dôvod, prečo som sa potešil pozvaniu a možnosti zúčastniť sa na oslavách 90. rokov trenčianskeho hokeja. Približne 15 rokov som bol jeho súčasťou.

Niektorí z mojich spoluhráčov boli prítomní aj na oslavách. Je to len logické, veď sme mladí chalani. Priznávam, áno, sú aj mladší, ale čas nezastavím.

Môže ma však tešiť konštatovanie, že Skúsenosť je skúsenosť.  

Táto akcia je pre mňa inšpiráciou, aby som oprášil niektoré z fotografií a novinových článkov z mojej aktívnej činnosti. Nájde sa tam generácia okolo Sekeráša, Daňa, Okuliara, Kompasa, Jánoša, Mravíka, Madového, Pardavého a iných. Môj ďalší záväzok.

Krstila sa aj kniha

Myšlienka napísať publikáciu mapujúcu bohatú históriu trenčianskeho hokeja skrsla v hlavách trojice Prekop, Žitňan, Jurčiak. Zrealizovať ju sa rozhodol Miloš Radosa s kolektívom. „Všetko sa zbehlo rýchlo. Na to, aký má kniha rozsah, sme všetko dokázali zrealizovať v pomerne krátkom čase. Stačilo nám necelých osem mesiacov. Krst sme si stanovili na 13. augusta a plán sme splnili,“ povedal na úvod autor knihy Miloš Radosa. ... (viac v odkaze na link nižšie)

Krst knihy Miloša Radosu - Šampióni spod hradu (90 rokov trenčianskeho hokeja)