Šport v Trenčíne

Zdroj : MY Trenčín, Petit Press IČO 35790253

Dňa 26. októbra 2018

Uviedli, že


"Aké sú vaše plány so športom v meste, rozvojom športovísk a detských ihrísk? Pýtali sme sa kandidátov na primátora mesta."

Uvádzam tento článok uverejnený v MY Trenčín z pondelka 26. októbra 2018. v skrátenej forme.

A čo píšu ?

Ing. Miloš Mičega, kandidát na primátora v Trenčíne:

Trenčín je mesto športu a dobre vieme, ako šport dokáže mobilizovať mládež. Ako bývalý hokejista mám k športu a tým aj Dukle veľmi blízko. Druhým nosným športom je futbal. Tieto dva športy by mali mať rovnocenné postavenie.

Dnes sme však svedkami toho, že futbal máme zabezpečený na 10 rokov, avšak hokejisti sú každým rokom predmetom medializovania a politikárčenia. Z pozície primátora budem riešiť financovanie hokeja a najmä mladých hokejistov takým spôsobom, aby neboli voči futbalu diskriminovaní.

Ostatné športy by som financoval podľa počtu registrovaných členov a k tomu bonus z úspechov. V našom meste máme veľa výnimočných športovcov.

Pri rekreačných športoch treba zjednodušiť systém prideľovania grantov od mesta, ktorý je momentálne zložitý a často odrádza ľudí od podania žiadosti.

Podporou všetkých športových aktivít je údržba našich ihrísk, najmä tých vo vnútroblokoch. V mestskej časti Sever sme to zaviedli hneď po voľbách 2014 a ľudia to ocenili.

Na záver si dovolím poznamenať, že vždy treba začať od mládeže, pre ktorú je dôležitý pohyb a športové aktivity. Treba spomenúť aj deti, ktoré možno nemajú pohybové danosti až na takej úrovni ako športovci, ale chuť a elán im nechýba. Práve tu je priestor na užívanie už spomínaných ihrísk v blízkosti domov, nielen na šport, ale aj na hry.

Nech sa páči, tu je link na celý zverejnený článok :

Fotografia z doby, keď som ešte hral mládežnícky hokej - mladší dorast DUKA Trenčín, sezóna 1985/1986. Konkrétne je to február 1986, lebo na foto mám ruku v sadre po zlomenine zo dňa 16.2.1986.