ROZHOVOR s Milošom Mičegom (topky.sk)

ROZHOVOR s Milošom Mičegom, kandidátom na post primátora Trenčína

Link na facebook :  

Zdroj :  topky.sk, Zoznam s.r.o.

Dňa 26. októbra 2018

Uvádzam tento článok uverejnený na topky.sk zo soboty 26. októbra 2018. v skrátenej forme.

TRENČÍN – O post primátora mesta Trenčín sa uchádza aj 48-ročný vedúci Stavebného úradu v Trenčianskych Tepliciach, poslanec Mestského zastupiteľstva v Trenčíne a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Miloš Mičega. Kandiduje ako nezávislý, v predvolebnom boji ho podporujú SaS, Sme rodina a OĽaNO. Mesto Trenčín sa podľa neho mení, otázkou však je, či sa mení tak, ako by sa malo. Myslí si, že minimálne v stavebnej oblasti by sa malo mesto posunúť ďalej.

O primátorský post sa uchádzate prvýkrát. Prečo ste sa rozhodli kandidovať za primátora Trenčína?

Trenčín je moje rodné mesto, tu som vyrastal a žijem celý svoj život. Mám rád svoje rodné mesto. Ako mestský poslanec pracujem už od roku 2014. Od minulého roku som aj krajským poslancom, kde som dostal najviac hlasov v Trenčíne, čo je pre mňa zaväzujúce. Mám iný pohľad na niektoré veci, ktoré sa dejú okolo nás, a preto som sa rozhodol kandidovať. Ako primátor budem riešiť veci pragmatickejšie. Pracujem v stavebníctve a dlhodobo sa venujem aj stavebnému právu.

Trenčín sa zmenil a síce pomaly, mení sa aj naďalej. Ja si však myslím, že veci sa dajú robiť lepšie a jednoduchšie. Vidím rezervy, viem kde treba zapracovať, aby mesto napredovalo. Sú činnosti, ktoré budem v mnohých oblastiach robiť inak. Týka sa to však najmä tej stavebnej. Nie je čas na neustále opravy, možno aj toho už opravovaného. Je čas na zmenu za lepší Trenčín.

I keď kandidujete ako nezávislý, podporu vám vyjadrili pravicové politické strany. Nemáte obavu, že v prípade zvolenia za primátora budú od vás očakávať „vďaku"?

Kandidujem ako nezávislý kandidát a na tom sa nič nemení. V predchádzajúcich voľbách podporovali súčasného primátora všetky relevantné politické strany, pričom ten ich podporu neodmietol. Doposiaľ ho nepodporila ani jedna. To, že mi vyjadrujú podporu demokratické politické strany, chápem skôr ako sklamanie zo súčasného smerovania mesta.

.

.

Nech sa páči, tu je link na celý zverejnený článok :