Chcem byť primátorom, ktorého bude vidieť v teréne

Zdroj : TERAZ.SK, Copyright © TASR a TERAZ MEDIA a.s. 2017.

Dňa 26. októbra 2018

Uviedli, že

"Trenčín 25. októbra (TASR) – O post primátora mesta Trenčín sa uchádza aj 48-ročný vedúci Stavebného úradu v Trenčianskych Tepliciach, poslanec Mestského zastupiteľstva v Trenčíne a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Miloš Mičega. Kandiduje ako nezávislý, v predvolebnom boji ho podporujú SaS, Sme rodina a OĽaNO. Mesto Trenčín sa podľa neho mení, otázkou však je, či sa mení tak, ako by sa malo. Myslí si, že minimálne v stavebnej oblasti by sa malo mesto posunúť ďalej.."

O primátorský post sa uchádzate prvýkrát. Prečo ste sa rozhodli kandidovať za primátora Trenčína?

Trenčín je moje rodné mesto, tu som vyrastal a žijem celý svoj život. Mám rád svoje rodné mesto. Ako mestský poslanec pracujem už od roku 2014. Od minulého roku som aj krajským poslancom, kde som dostal najviac hlasov v Trenčíne, čo je pre mňa zaväzujúce. Mám iný pohľad na niektoré veci, ktoré sa dejú okolo nás, a preto som sa rozhodol kandidovať. Ako primátor budem riešiť veci pragmatickejšie. Pracujem v stavebníctve a dlhodobo sa venujem aj stavebnému právu. Trenčín sa zmenil a síce pomaly, mení sa aj naďalej. Ja si však myslím, že veci sa dajú robiť lepšie a jednoduchšie. Vidím rezervy, viem kde treba zapracovať, aby mesto napredovalo. Sú činnosti, ktoré budem v mnohých oblastiach robiť inak. Týka sa to však najmä tej stavebnej. Nie je čas na neustále opravy, možno aj toho už opravovaného. Je čas na zmenu za lepší Trenčín.

I keď kandidujete ako nezávislý, podporu vám vyjadrili pravicové politické strany. Nemáte obavu, že v prípade zvolenia za primátora budú od vás očakávať „vďaku"?

Kandidujem ako nezávislý kandidát a na tom sa nič nemení. V predchádzajúcich voľbách podporovali súčasného primátora všetky relevantné politické strany, pričom ten ich podporu neodmietol. Doposiaľ ho nepodporila ani jedna. To, že mi vyjadrujú podporu demokratické politické strany, chápem skôr ako sklamanie zo súčasného smerovania mesta. Ja som tiež veľmi sklamaný zo súčasného primátora, pritom som ho v minulosti podporoval. Dnes však patrí moja vďaka ľuďom okolo mňa, čo mi pomáhajú, teda môjmu tímu, ktorý pracuje na 110 percent. A po voľbách aj všetkým Trenčanom, lebo iba im sa zodpovedám. Moju podporu vnímam aj ako ocenenie doterajšej práce poslanca.

Aké sú podľa vás momentálne najväčšie problémy Trenčína a ako by ste ich v prípade zvolenia za primátora chceli riešiť?

Problém vidím v tom, že všetci Trenčania zaplatia spolu približne dva milióny eur za svojvoľné rozhodnutie súčasného primátora Richarda Rybníčka, keď dal populisticky zasypať jamu pri Posádkovom klube. Rozhodnutie Ústavného súdu je už známe. Na mieste je otázka, v koho záujme konal, keď dal príkaz na zasypanie jamy? Súd konštatoval, že štát ho vopred upozornil, aby tak nekonal. Mesto je špinavé, chodníky rozbité, na úrade vládne politická korupcia. Máme problémy s dopravou, ale rieši sa len a len spoplatnenie parkovného, ktoré je aj tak zložité a diskriminačné. Je známe, že pán Rybníček chce po voľbách zaviesť platené parkovanie na Juhu a celej Sihoti. Takýto krok ja určite neurobím, pretože dodnes nemáme vybudovaný dostatočný počet parkovísk. Pripravenú má aj nezmyslnú zmenu územného plánu, ktorú pred voľbami odložil. Tá má umožniť výstavbu bytoviek pre približne 6000 ľudí priamo v centre mesta, pri železničnom moste. Ak sa to schváli, pre Trenčín to bude katastrofa. Predstavme si, že sa tam presťahujú celé Trenčianske Teplice, alebo viac ako tretina obyvateľov sídliska Juh. Určite nie som proti zmysluplnému rozvíjaniu obytného územia v meste, avšak nesmie to mať vplyv na bývanie súčasných obyvateľov Trenčína.

.
.
.
.
.

Nech sa páči, tu je link na celý zverejnený článok :